akcjaW lipcu i sierpniu w godzinach pracy Urzędu Miasta, Wydział Ekologii będzie prowadził akcję edukacyjną skierowaną do dzieci i młodzieży z Radzionkowa do lat 18. 

W ramach akcji, w zamian za przyniesione odpady zużytego sprzętu elektrycznego (małe RTV i AGD) oraz baterie (min. 5 sztuk), dzieci otrzymają darmowe wejściówki na Kąpielisko Miejskie „Księża Góra”.

Czytaj więcej...

NieczynneInformujemy, że w dniach od 15 do 29 lipca br. Punkt Konsultacyjny Programu Czyste Powietrze będzie nieczynny z powodu urlopu.

W związku z tym, zapraszamy osoby zainteresowane złożeniem wniosku od dnia 8 lipca do 12 lipca codziennie w godzinach pracy urzędu po uprzednim umówieniu się  pod numerem telefonu 32 388-71-59.

Sezon na wymianę kopciuchów w pełni - dlatego przypominamy Mieszkańcom o możliwościach dofinansowania zmiany źródła ciepła. Na terenie Radzionkowa, za pośrednictwem punktu informacyjno-konsultacyjnego Programu Czyste Powietrze lub z pomocą Ekodoradcy.

Czytaj więcej...

ekoFestWojewództwo Śląskie zaprasza 8 czerwca 2024 roku do Parku Śląskim w Chorzowie na piknik rodzinny „Błękitny ekoFest”. Piknik jest Oficjalnym Wydarzeniem Partnerskim Zielonego Tygodnia Unii Europejskiej.
Na odwiedzających czekają sektory: sportowy, kulturalny, wystawienniczy i edukacyjny.

Czytaj więcej...

W najbliższy czwartek sprzątamy odpady nad rzeką Szarlejką, na terenie Radzionkowa. Na uczestników będą czekać wyznaczeni wolontariusze, którzy rozdadzą worki i rękawice do zbierania odpadów. Uczestnicy akcji udadzą się w kierunku koryta rzeki Szarlejki porządkując teren. Zbiórka o godzinie 11:00 pod wiatą w Parku Marka w okolicy ulicy Miedziowej nr 6-8.

Czytaj więcej...

Gmina pozyskała fundusze w Marszałkowskim Programie "Inicjatywa Antysmogowa 2024" na zakup mobilnego laboratorium (samochodu elektrycznego) wraz z osprzętem do wykonywania kontroli jakości powietrza i spalanych paliw.

Wysokość pozyskanych środków to 250.000 zł.

NieczynneW środę, 17 kwietnia, Punkt Czystego Powietrza będzie nieczynny ze względu na wyjazd pracowników na szkolenie dotyczące zmian w Programie.

W tym dniu nie będzie zarówno pracownika punktu jak i Ekodoradcy.

Dobre wieści dla Radzionkowa. Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach odbyła się konferencja informująca o działaniach dotyczących rozwoju energetyki rozproszonej opartej o Odnawialne Źródła Energii.
 
Podczas spotkania wręczono przedstawicielom gmin czeki na łączną kwotę niemal 470 milionów złotych na projekty związane z Odnawialnymi Źródłami Energii.

Czytaj więcej...

W dniach od 8 do 12 kwietnia br. na terenie miasta prowadzona będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz wielkogabarytowego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Nie ma konieczności zgłaszania chęci wywozu odpadów, wystarczy wystawić je przed posesją w dniu ich wywozu do godziny 6:00.

Harmonogramy wywozu dostępne są TUTAJ.

Czytaj więcej...

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl